Xerox Toner Cartridge 106R04016 Yellow 9000 Pages
Xerox Toner Cartridge 106R04016 Yellow 9000 Pages
Enhance your printing experience with the Xerox 106R04016 Yellow Toner Cartridge, designed to deliver vibrant colors and sharp text for all your documents.
This high-capacity cartridge prints up to 9,000 pages, making it ideal for businesses and professionals who require reliable, high-quality printing for presentations, reports, and everyday office use.
- Color: Yellow
- Page Yield: Up to 9,000 pages
- Compatibility: Xerox printers
- Condition: New
Available stock: 2
Couldn't load pickup availability
-
Estimated delivery: May 31 - Jun 04
Share this product
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | VersaLink C505 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Colour toner page yield | 9000 pages |
| Type | Original |
| Printing colours | Yellow |
| Brand compatibility | Xerox |
| Packaging data | |
| Package width | 203.2 mm |
| Package depth | 94 mm |
| Package height | 101.6 mm |
| Package weight | 269.4 g |
| Package type | Box |
| Other features | |
| Print technology | Laser printing |

