Cyan High Capacity Toner Cartridge for Xerox VersaLink C625 - 16000 Pages
Cyan High Capacity Toner Cartridge for Xerox VersaLink C625 - 16000 Pages
Enhance your printing experience with the Xerox Genuine VersaLink C625 Cyan Toner Cartridge. Designed to deliver exceptional print quality, it ensures that your documents come to life with vibrant color and sharp text.
Ideal for businesses that require high-volume printing, this high-capacity toner cartridge yields up to 16,000 pages, making it perfect for both professional and personal use. Say goodbye to frequent replacements and enjoy a reliable performance that keeps your workflow efficient.
- Color: Cyan
- Yield: Up to 16,000 pages
- Compatibility: Xerox VersaLink C625 Multifunction Printer
- Genuine Xerox product for optimal performance
Available stock: 194
Couldn't load pickup availability
-
Estimated delivery: May 31 - Jun 04
Share this product
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | Xerox VersaLink C625 Colour Multifunction Printer |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour toner cartridges quantity | 1 |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Colour toner page yield | 16000 pages |
| Type | Original |
| Printing colours | Cyan |
| Brand compatibility | Xerox |
| Supply type | Single pack |
| Quantity per box | 1 pc(s) |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Packaging data | |
| Package width | 117 mm |
| Package depth | 185 mm |
| Package height | 90.5 mm |
| Package weight | 544.3 g |
| Package type | Box |
| Sustainability | |
| Sustainability compliance | Yes |
| Other features | |
| Compliance certificates | CE, UKCA |
| Certification | CE, UKCA |

