Xerox 006R04401 Black Toner Cartridge 6000 Pages
Xerox 006R04401 Black Toner Cartridge 6000 Pages
Achieve high-quality prints with the Xerox 006R04401 Black Toner Cartridge. This reliable toner is designed to deliver up to 6000 pages, making it ideal for both home offices and businesses.
Expect consistent performance and impressive print quality that meets your everyday printing needs. Whether you're printing documents, reports, or presentations, this toner cartridge ensures clear text and crisp images for professional results every time.
- Brand: Xerox
- Model: 006R04401
- Page Yield: 6000 pages
- Color: Black
- Quantity: 1 pc(s)
Available stock: 1231
Couldn't load pickup availability
-
Estimated delivery: May 31 - Jun 04
Share this product
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | B225, B230, B235 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| Cartridge capacity | Extra (Super) High Yield |
| Black toner page yield | 6000 pages |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | Xerox |
| Supply type | Single pack |
| Packaging data | |
| Package width | 99 mm |
| Package depth | 330 mm |
| Package height | 188 mm |
| Package weight | 1.36 kg |
| Package type | Box |

