Molex LP4 to 2x LP4 Power Y Splitter Cable 0.23m Assorted Colours
Molex LP4 to 2x LP4 Power Y Splitter Cable 0.23m Assorted Colours
Upgrade your internal computer connections with the StarTech.com LP4 to 2x LP4 Power Y Splitter Cable. Ideal for powering multiple devices without the hassle of extra wiring.
This power splitter allows you to connect two LP4 devices to a single LP4 power connector, simplifying your setup and ensuring reliable power delivery.
- Type: LP4 to 2x LP4 Power Y Splitter Cable
- Length: 0.23 m
- Connector Type: Molex (4-pin), SP4 (4-pin), LP4 (4-pin)
- Configuration: Male to Female
- Colour: Assorted colours, primarily White
Available stock: 16
Couldn't load pickup availability
-
Estimated delivery: May 31 - Jun 04
Share this product
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Cable length | 0.23 m |
| Connector 1 | Molex (4-pin) |
| Connector 2 | SP4 (4-pin) + LP4 (4-pin) |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Female |
| Product colour | Assorted colours, White |
| Certificates | |
| Certification | RoHS |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 300 g |
| Packaging data | |
| Package width | 125 mm |
| Package depth | 225 mm |
| Package height | 9 mm |
| Package weight | 28 g |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |

