StarTech.com CBMWD7575 Cable Organizer - 6.5ft Cable Management Raceway, PVC, Grey
StarTech.com CBMWD7575 Cable Organizer - 6.5ft Cable Management Raceway, PVC, Grey
Keep your cables organized and your space tidy with the StarTech.com CBMWD7575 Cable Organizer. This cable management raceway is designed to conceal and protect your wires, creating a clean and professional appearance in any environment.
With a length of 6.5 feet, the raceway offers ample space for organizing up to 200 cables. Its durable PVC construction ensures longevity while the sleek grey finish seamlessly blends into your surroundings.
- Dimensions: 3\"W x 3\"H
- Length: 6.5ft (2m)
- Slot Size: 1/4\" (8mm) to accommodate multiple cables
- Material: Polyvinyl Chloride (PVC)
- Maximum Cable Capacity: Up to 200 cables
- UL Listed for safety and reliability
Available stock: 54
Couldn't load pickup availability
-
Estimated delivery: May 31 - Jun 04
Share this product
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Type | Cable tray |
| Product colour | Grey |
| Material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 2000 mm |
| Depth | 75 mm |
| Height | 75 mm |
| Weight | 1.5 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 2000 mm |
| Package depth | 75 mm |
| Package height | 75 mm |
| Package weight | 1.5 kg |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Master (outer) case width | 2028 mm |
| Master (outer) case length | 355 mm |
| Master (outer) case height | 250 mm |
| Products per master (outer) case | 8 pc(s) |
| Technical details | |
| Compliance certificates | CE, RoHS |

