Compulocks iPad Air M2 2024 Security Enclosure - Black, 13" Tablet Stand
Compulocks iPad Air M2 2024 Security Enclosure - Black, 13" Tablet Stand
Secure your iPad Air M2 2024 with the Compulocks tablet security enclosure designed for durability and stability. This sleek and stylish stand not only protects your device but also enhances any workspace with its modern design.
Perfect for business settings, this enclosure allows for easy access and visibility while keeping your iPad secure from theft and damage.
- Brand: Compulocks
- Compatible with: Apple iPad Air M2 (2024)
- Screen Size: 13\"
- Color: Black
- Material: Aluminium, Polyethylene
- Model: Apex Enclosure Brandable Floor Stand
- Dimensions: 33 cm (13\")
- Model Numbers: A2898, A2903, A2904
Available stock: 278
Couldn't load pickup availability
-
Estimated delivery: May 31 - Jun 04
Share this product
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Minimum screen size | 33 cm (13") |
| Maximum screen size | 33 cm (13") |
| Product colour | Black |
| Material | Aluminium, Polyethylene |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPad Air M2 | 13" | 2024 | A2898, A2903, A2904 |
| Covered front camera | No |
| Mounting type | Counter |
| Colour group | Black |
| Lock type | 2 Keys |
| Panel mounting interface | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Cable management | Yes |
| Tilt adjustment | Yes |
| Packaging content | |
| Number of keys included | 4 pc(s) |
| Manual | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Warranty period | 1 year(s) |

