Compulocks 109KS01KL tablet case
Compulocks 109KS01KL tablet case
1 people are viewing this product
Regular price
$100.84 USD
Sale price
$100.84 USD
Regular price
$129.08 USD
Shipping calculated at checkout.
Compulocks iPad 10.9\" 10th Gen Secured Kickstand Black, Cover, Apple, iPad (10th gen.) 2022, A2757, A2777, 27.7 cm (10.9\"), 771.107029 g
Available stock: 180
Couldn't load pickup availability
-
Estimated delivery: May 31 - Jun 04
Share this product
Infomations
Infomations
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | iPad (10th gen.) 2022, A2757, A2777 |
| Maximum screen size | 27.7 cm (10.9") |
| Case type | Cover |
| Material | Metal, Rubber |
| Product main colour | Black |
| Brand compatibility | Apple |
| Built-in speaker(s) | No |
| Stand mode | Yes |
| Protection features | Bump resistant, Scratch resistant |
| Lockable | Yes |
| Country of origin | China |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 140 mm |
| Depth | 29.5 mm |
| Height | 75.5 mm |
| Weight | 771.107029 g |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 8301500000 |

