Comprehensive Pro AV/IT
Comprehensive Pro AV/IT
1 people are viewing this product
Regular price
$27.11 USD
Sale price
$27.11 USD
Regular price
$33.07 USD
Shipping calculated at checkout.
Comprehensive Pro AV/IT, 0.9 m, DisplayPort, DisplayPort, Male, Male, 7680 x 4320 pixels
Available stock: 10
Couldn't load pickup availability
-
Estimated delivery: May 31 - Jun 04
Share this product
Infomations
Infomations
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Connector contacts plating | Gold |
| DisplayPort version | 1.4a |
| Maximum resolution | 7680 x 4320 pixels |
| Supported graphics resolutions | 3840 x 2160, 5120 x 2880 |
| Supported video modes | 4320p |
| Maximum refresh rate | 120 Hz |
| HDCP | Yes |
| HDCP version | 2.2 |
| Display Stream Compression (DSC) | Yes |
| Display Stream Compression (DSC) version | 1.2 |
| 3D | Yes |
| Cable length | 0.9 m |
| Connector 1 | DisplayPort |
| Connector 2 | DisplayPort |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product colour | Black |
| Magnetically shielded | Yes |
| Number of shielding layers | 3 |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| AWG wire size | 28 |
| Data transfer rate | 25.92 Gbit/s |
| Bandwidth | 32400 MB/s |
| Plug and Play | Yes |
| HBR3 support | Yes |
| Multi-Stream Transport (MST) | Yes |
| Colour sampling | 4:4:4 |
| Nominal attenuation | 100 Ω |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 80 °C |
| Certificates | |
| Compliance certificates | CE, RoHS |
| Weight & dimensions | |
| Cable diameter | 7.3 mm |
| Bend radius (min) | 3.42 cm |
| Packaging data | |
| Package weight | 113 g |
| Package type | Polybag |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |

