32GB DDR3-1866 Memory Module Axiom 240-Pin DIMM
32GB DDR3-1866 Memory Module Axiom 240-Pin DIMM
Upgrade your system's performance with the Axiom 32GB DDR3-1866 Memory Module. This high-capacity module ensures smooth multitasking and enhances the overall responsiveness of your computer.
Ideal for gamers, creatives, and professionals, this memory module supports demanding applications and workloads, letting you experience faster load times and improved performance.
- Memory Type: DDR3
- Capacity: 32 GB
- Speed: 1866 MHz
- Form Factor: 240-pin DIMM
Available stock: 1
Couldn't load pickup availability
-
Estimated delivery: May 31 - Jun 04
Share this product
Infomations
Infomations
No information available.
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| CAS latency | 13 |
| Internal memory | 32 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 32 GB |
| Internal memory type | DDR3 |
| Memory clock speed | 1866 MHz |
| Component for | PC/Server |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| Memory voltage | 1.5 V |
| Certification | RoHS |
| Weight & dimensions | |
| Width | 133.3 mm |
| Depth | 4.25 mm |
| Height | 30.4 mm |
| Weight | 45.3 g |

