KVM Cable 6ft USB-A HD-15 Male/Male Black APC
KVM Cable 6ft USB-A HD-15 Male/Male Black APC
Enhance your data center with the reliable APC Integrated Rack LCD/KVM USB Cable. This 6ft (1.8m) cable connects your servers and devices effortlessly, providing you with streamlined access and control.
Ideal for IT professionals and businesses, this KVM cable offers a secure connection with USB-A and HD-15 male connectors, making it perfect for connecting to a variety of equipment. Its compact and lightweight design ensures easy installation without clutter.
- Length: 6ft (1.8m)
- Connector Type: USB-A to HD-15 Male
- Color: Black
- Weight: 70g
Available stock: 10
Couldn't load pickup availability
-
Estimated delivery: Jun 04 - Jun 08
Share this product
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Performance | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Cable length | 1.8 m |
| Connector 1 | USB-A |
| Connector 2 | HD-15 |
| Connector gender | Male/Male |
| Packaging data | |
| Weight | 70 g |
| Package length | 16.5 cm |
| Package width | 235 mm |
| Package height | 50 mm |
| Package weight | 80 g |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |

