Xerox VersaLink C60X Black Drum Cartridge 40000 Pages
Xerox VersaLink C60X Black Drum Cartridge 40000 Pages
Ensure your printing tasks are consistently high-quality with the Xerox VersaLink C60X Black Drum Cartridge. Designed for seamless compatibility, this drum cartridge enables you to produce crisp, vibrant prints, making it ideal for your office or professional setting.
With an impressive yield of 40,000 pages, this reliable drum cartridge will support your high-volume printing needs while reducing the frequency of replacements. Perfect for businesses that demand efficiency and exceptional print quality.
- Model: VersaLink C60X
- Color: Black
- Page Yield: 40,000 pages
- Quantity: 1 pc(s)
Available stock: 111
Couldn't load pickup availability
-
Estimated delivery: May 31 - Jun 04
Share this product
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | Xerox VersaLink C600 Colour Printer Xerox VersaLink C605 Colour Multifunction Printer |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 40000 pages |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | Xerox |
| Country of origin | Netherlands |
| Weight & dimensions | |
| Width | 190 mm |
| Depth | 450 mm |
| Height | 170 mm |
| Weight | 1.15 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 449.6 mm |
| Package depth | 167.6 mm |
| Package height | 190.5 mm |
| Package weight | 1.15 kg |
| Logistics data | |
| Export Control Classification Number (ECCN) | EAR99 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |

