Xerox Phaser 6510 WorkCentre 6515 Black Drum Cartridge 48000 Pages
Xerox Phaser 6510 WorkCentre 6515 Black Drum Cartridge 48000 Pages
Ensure your office printer operates at its best with the Xerox Phaser 6510 and WorkCentre 6515 Black Drum Cartridge. Designed for high-volume printing, this durable drum cartridge can print up to 48,000 pages, delivering crisp, professional-quality documents every time you print.
Ideal for small to medium-sized businesses, this black drum cartridge is optimized for your Xerox printer, ensuring seamless compatibility and outstanding performance. Whether you're producing reports, presentations, or marketing materials, this cartridge will help you create impressive outputs without interruption.
- Compatible with Xerox Phaser 6510 and WorkCentre 6515
- Print Yield: Up to 48,000 pages
- Color: Black
- Includes 1 drum cartridge
Available stock: 47
Couldn't load pickup availability
-
Estimated delivery: May 31 - Jun 04
Share this product
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | Phaser 6510 WorkCentre 6515 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | Xerox |
| Product colour | Black |
| Country of origin | Netherlands |
| Weight & dimensions | |
| Width | 190 mm |
| Depth | 450 mm |
| Height | 165 mm |
| Weight | 1.15 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 167.6 mm |
| Package depth | 449.6 mm |
| Package height | 190.5 mm |
| Package weight | 1.15 kg |
| Other features | |
| Print technology | Laser printing |
| Logistics data | |
| Export Control Classification Number (ECCN) | EAR99 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |

