Internal Mini-SAS Cable SFF-8087 to SFF-8643 1m Male/Male Black
Internal Mini-SAS Cable SFF-8087 to SFF-8643 1m Male/Male Black
Upgrade your data transfer capabilities with this Internal Mini-SAS Cable from StarTech.com. Designed for high-performance connections, it's perfect for server environments or storage applications where reliability is crucial.
This 1-meter black cable features SFF-8087 to SFF-8643 connectors, allowing for seamless integration with a variety of devices. Ideal for data centers and professional setups.
- Length: 1 meter
- Connector Types: SFF-8087 to SFF-8643
- Connector Gender: Male/Male
- Color: Black
- Weight: 56g
Available stock: 3
Couldn't load pickup availability
-
Estimated delivery: May 31 - Jun 04
Share this product
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Cable length | 1 m |
| Connector 1 | SFF-8087 |
| Connector 2 | SFF-8643 |
| Connector gender | Male/Male |
| Product colour | Black |
| Weight | 56 g |
| Packaging data | |
| Package width | 125 mm |
| Package depth | 225 mm |
| Package height | 23 mm |
| Package weight | 56 g |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |

