Laptop Cable Lock 6.5ft StarTech 4-Digit Combination Portable Anti-Theft
Laptop Cable Lock 6.5ft StarTech 4-Digit Combination Portable Anti-Theft
Keep your devices secure with the StarTech.com Laptop Cable Lock, an essential anti-theft solution for your laptop, desktop, or monitor.
This portable cable lock features a robust 6.5ft (2m) vinyl-coated steel cable designed for easy attachment to K-slot devices, ensuring your technology stays safe while you work.
- Length: 6.5ft (2m)
- Type: 4-Digit Combination Lock
- Material: Zinc Steel
- Color: Black and Silver
- Compatibility: Laptops, Desktops, Monitors
Available stock: 64
Couldn't load pickup availability
-
Estimated delivery: May 31 - Jun 04
Share this product
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black, Silver |
| Best uses | Laptop |
| Lock type | Combination lock |
| Material | Zinc steel |
| Locking | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 2 m |
| Width | 55.1 mm |
| Height | 16 mm |
| Weight | 128 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Manual | Yes |
| Package width | 130 mm |
| Package depth | 220 mm |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 83014090 |
| Master (outer) case width | 300 mm |
| Master (outer) case length | 325 mm |
| Master (outer) case height | 235 mm |
| Products per master (outer) case | 40 pc(s) |
| Technical details | |
| Compliance certificates | CE, RoHS |

