3.5mm TRRS Headset Extension Cable 1m Male to Female Black
3.5mm TRRS Headset Extension Cable 1m Male to Female Black
Enhance your audio setup with the StarTech.com 1m 3.5mm TRRS Headset Extension Cable, designed for seamless connectivity. Perfect for extending your headset connection, it ensures you can enjoy your favorite audio comfortably.
This headset extension cable is ideal for connecting your headset to devices that are out of reach, making it perfect for gaming, streaming, or simply enjoying your music. Designed with precision, it offers reliable performance for all your audio needs.
- Type: 3.5mm TRRS Headset Extension Cable
- Length: 1 meter
- Connector: Male to Female
- Color: Black
Available stock: 24
Couldn't load pickup availability
-
Estimated delivery: May 31 - Jun 04
Share this product
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Cable length | 1 m |
| Connector 1 | 3.5mm |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 | 3.5mm |
| Connector 2 gender | Female |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Connector contacts plating | Nickel |
| Product colour | Black |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Plug and Play | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 20 g |
| Packaging data | |
| Package width | 128 mm |
| Package depth | 220 mm |
| Package height | 7 mm |
| Package weight | 25 g |
| Other features | |
| Material | PVC |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |

