DDR4 Memory Module 64GB 2933MHz Axiom 288-Pin DIMM
DDR4 Memory Module 64GB 2933MHz Axiom 288-Pin DIMM
Upgrade your system's performance with the Axiom 64GB DDR4 memory module, designed for seamless multitasking and enhanced speed. This memory module is perfect for power users, gamers, and professionals who demand high efficiency from their machines.
With a frequency of 2933MHz, this memory module provides reliable performance for intensive applications, ensuring that you can run multiple programs without slowdowns.
- Capacity: 64 GB
- Type: DDR4
- Speed: 2933 MHz
- Form Factor: 288-pin DIMM
Available stock: 11
Couldn't load pickup availability
-
Estimated delivery: May 31 - Jun 04
Share this product
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Buffered memory type | Load reduced |
| CAS latency | 21 |
| Internal memory | 64 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 64 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory clock speed | 2933 MHz |
| Component for | PC/Server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| ECC | Yes |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Module configuration | 2048M x 4 |
| Compatible products | Cisco - UCS B200 M5 Blade Server |
| Technical details | |
| Compliance certificates | RoHS |

