Xerox B310 Toner Cartridge 40000 Pages High Yield
Xerox B310 Toner Cartridge 40000 Pages High Yield
Boost your printing efficiency with the Xerox B310 Toner Cartridge. You can achieve up to 40,000 pages printed using this reliable cartridge, making it ideal for busy offices or workgroups.
Whether you need to produce sharp text documents or vibrant graphics, the Xerox B310 Toner Cartridge delivers high-quality output. Designed for seamless integration with your Xerox printers, this cartridge ensures consistent performance and longevity.
- Model: B310
- Page Yield: 40,000 Pages
- Quantity: 1 cartridge
Available stock: 451
Couldn't load pickup availability
-
Estimated delivery: Jun 04 - Jun 08
Share this product
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | Xerox B305 Multifunction Printer Xerox B310 Printer Xerox B315 Multifunction Printer |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Xerox |
| Country of origin | China |
| Weight & dimensions | |
| Width | 170 mm |
| Depth | 370 mm |
| Height | 160 mm |
| Weight | 1.04 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 119.4 mm |
| Package depth | 299.7 mm |
| Package height | 360.7 mm |
| Package weight | 1.04 kg |
| Package type | Box |
| Other features | |
| Print technology | Laser printing |
| Logistics data | |
| Export Control Classification Number (ECCN) | EAR99 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |

