550 Sheet Tray for Xerox Phaser 6600 VersaLink C400 C405 Printers
550 Sheet Tray for Xerox Phaser 6600 VersaLink C400 C405 Printers
Upgrade your printing efficiency with our 550 Sheet Tray, designed specifically for Xerox Phaser 6600 and VersaLink C400/C405 printers. This tray allows you to scale your printing tasks without constantly refilling.
Ideal for busy offices, this tray enhances the functionality of your printer, enabling you to handle larger jobs with ease. With the capability to store up to 550 sheets, it's perfect for high-volume printing needs.
- Sheet Capacity: 550 sheets
- Compatible with Xerox Phaser 6600
- Compatible with Xerox VersaLink C400 and C405 printers
- Dimensions: 589.3 mm x 543.6 mm x 241.3 mm
- Manufactured in China
Available stock: 1
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | Phaser 6600 Xerox VersaLink C400 Colour Printer Xerox VersaLink C405 Colour Multifunction Printer WorkCentre 6605 |
| Maximum capacity | 550 sheets |
| Country of origin | China |
| Packaging data | |
| Package width | 589.3 mm |
| Package depth | 543.6 mm |
| Package height | 241.3 mm |
| Package weight | 4.99 kg |
| Package dimensions (W x D x H) | 137.2 x 188 x 55.9 mm (5.4 x 7.4 x 2.2") |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |

