Xerox C310 Color Imaging Unit Long-Life Toner Cartridge
Xerox C310 Color Imaging Unit Long-Life Toner Cartridge
Optimize your printing experience with the Xerox C310 Color Imaging Unit. Designed specifically for your printer, it ensures vibrant and consistent color output for all your printing needs.
This long-life toner cartridge is ideal for average usage levels, making it an economical choice for home or office environments. You can print with confidence, knowing that this imaging unit delivers high-quality performance every time.
- Color Imaging Unit for Xerox C310 printer
- Long-life item, typically not required at average usage levels
- Single unit included
Available stock: 5
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | Xerox C310 Colour Printer Xerox C315 Colour Multifunction Printer |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Type | Imaging unit |
| Brand compatibility | Xerox |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Packaging data | |
| Package width | 390 mm |
| Package depth | 547 mm |
| Package height | 331 mm |
| Package weight | 4.24 kg |
| Package type | Box |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |

