Xerox VersaLink C625 High Capacity Yellow Toner Cartridge 16000 Pages
Xerox VersaLink C625 High Capacity Yellow Toner Cartridge 16000 Pages
Upgrade your printer capabilities with the Xerox VersaLink C625 Yellow High Capacity Toner Cartridge, designed to deliver crisp, vivid color prints for your business needs.
This toner cartridge provides up to 16,000 pages of exceptional print quality, making it ideal for high-volume printing environments where reliability and performance are essential.
- Color: Yellow
- Page Yield: Up to 16,000 pages
- Compatibility: Xerox VersaLink C625 Multifunction Printer
- Single cartridge: 1 pc
Available stock: 1
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | Xerox VersaLink C625 Colour Multifunction Printer |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour toner cartridges quantity | 1 |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Colour toner page yield | 16000 pages |
| Type | Original |
| Printing colours | Yellow |
| Brand compatibility | Xerox |
| Supply type | Single pack |
| Quantity per box | 1 pc(s) |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Packaging data | |
| Package width | 117 mm |
| Package depth | 185 mm |
| Package height | 90.5 mm |
| Package weight | 544.3 g |
| Package type | Box |
| Sustainability | |
| Sustainability compliance | Yes |
| Other features | |
| Compliance certificates | CE, UKCA |
| Certification | CE, UKCA |

