Xerox VersaLink C620 Yellow High Capacity Toner Cartridge 12000 Pages
Xerox VersaLink C620 Yellow High Capacity Toner Cartridge 12000 Pages
Experience reliable and high-quality printing with the Xerox VersaLink C620 Yellow High Capacity Toner Cartridge. Perfect for your office, this toner delivers vibrant color prints that will enhance your documents.
Engineered for the Xerox VersaLink C620 printer, this genuine toner cartridge ensures optimal performance and longevity, reducing the need for frequent replacements.
- Page Yield: Up to 12,000 pages
- Color: Yellow
- Compatible with Xerox VersaLink C620
- Type: High capacity toner cartridge
Available stock: 20
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | Xerox VersaLink C620 Colour Printer |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour toner cartridges quantity | 1 |
| Colour toner page yield | 12000 pages |
| Type | Original |
| Printing colours | Yellow |
| Brand compatibility | Xerox |
| Supply type | Single pack |
| Quantity per box | 1 pc(s) |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Packaging data | |
| Package width | 101.6 mm |
| Package depth | 177.8 mm |
| Package height | 76.2 mm |
| Package weight | 453.6 g |
| Package type | Box |
| Sustainability | |
| Sustainability compliance | Yes |
| Other features | |
| Compliance certificates | CE, UKCA |
| Certification | CE, UKCA |

