Xerox VersaLink C620 C625 Cyan Toner Cartridge 6000 Pages
Xerox VersaLink C620 C625 Cyan Toner Cartridge 6000 Pages
Enhance your printing experience with the Xerox VersaLink C620/C625 Cyan Toner Cartridge. Designed for precision, this genuine toner cartridge provides vibrant and consistent color for your printing needs.
Ideal for both home and office environments, the toner yields up to 6000 pages, ensuring that your printing tasks are efficient and cost-effective. Perfect for high-volume printing, the Cyan Toner Cartridge delivers professional-quality results every time.
- Color: Cyan
- Page Yield: 6000 pages
- Compatibility: Xerox VersaLink C620/C625 Color Printer
- Type: Standard capacity toner cartridge
Available stock: 15
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | Xerox VersaLink C620 Colour Printer Xerox VersaLink C625 Colour Multifunction Printer |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour toner cartridges quantity | 1 |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Colour toner page yield | 6000 pages |
| Type | Original |
| Printing colours | Cyan |
| Brand compatibility | Xerox |
| Supply type | Single pack |
| Quantity per box | 1 pc(s) |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Packaging data | |
| Package width | 117.1 mm |
| Package depth | 184.9 mm |
| Package height | 90.4 mm |
| Package weight | 362.8 g |
| Package type | Box |
| Sustainability | |
| Sustainability compliance | Yes |
| Other features | |
| Compliance certificates | CE, UKCA |
| Certification | CE, UKCA |

