Western Digital DC HC590 internal hard drive
Western Digital DC HC590 internal hard drive
1 people are viewing this product
Regular price
£542.66 GBP
Sale price
£542.66 GBP
Regular price
£694.60 GBP
Shipping calculated at checkout.
Western Digital DC HC590, 26 TB, 7200 RPM, 3.5\", Serial ATA
Available stock: 3
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| HDD capacity | 26 TB |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| Interface | Serial ATA |
| Type | HDD |
| Component for | Server |
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| Mean time between failures (MTBF) | 600000 h |
| Power | |
| Operating voltage | 5 / 12 V |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating vibration | 200 G |
| Weight & dimensions | |
| Width | 101.6 mm |
| Height | 26.1 mm |
| Depth | 146.7 mm |
| Weight | 670 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |

