ViewSonic TeamJoin TRS10 Video Conferencing System
ViewSonic TeamJoin TRS10 Video Conferencing System
Enhance your virtual meetings with the ViewSonic TeamJoin TRS10 video conferencing system. Ideal for professionals seeking seamless collaboration, this system features intuitive controls and high-quality video and audio to connect you with your team, no matter where they are.
Whether you're in the office or working remotely, the ViewSonic TeamJoin TRS10 ensures a smooth, professional experience, making it easier for you to communicate and share ideas. Its sleek design complements any environment while providing all the necessary tools for effective video conferencing.
- Brand: ViewSonic
- Model: TRS10
- Color: Black, Grey
Available stock: 7
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Performance | |
|---|---|
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Product colour | Black, Grey |
| Memory | |
| Internal memory | 8 MB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Storage media type | SSD |
| Total storage capacity | 128 GB |
| Network | |
| Ethernet LAN | Yes |
| Display | |
| Display | IPS |
| Display diagonal | 25.6 cm (10.1") |
| Display resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Touchscreen | Yes |
| Touchscreen type | Capacitive |
| Display brightness | 300 cd/m² |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 8471607000 |
| Computer system | |
| Computer system type | Mini PC |
| Processor family | Intel® Core™ i3 |
| Processor generation | 12th gen Intel® Core™ i7 |
| Processor model | i3-1220P |
| Weight & dimensions | |
| Interface module dimensions (W x D x H) | 230 x 275.5 x 43 mm |
| Interface module weight | 1.86 kg |
| Package width | 565 mm |
| Package depth | 390 mm |
| Package height | 165 mm |
| Package weight | 7 kg |

