USB KVM Cable 6ft 2-in-1 VGA USB A/B Black StarTech
USB KVM Cable 6ft 2-in-1 VGA USB A/B Black StarTech
Seamlessly connect your devices with the StarTech.com 6ft 2-in-1 USB KVM Cable. This high-quality cable allows you to control multiple computers from a single mouse and keyboard setup, enhancing your workspace's efficiency.
Ideal for users needing reliable data transmission, this versatile cable features both USB and VGA connectors, making it perfect for use with a variety of devices, including PCs and monitors.
- Length: 6 ft (1.8 m)
- Type: 2-in-1 USB KVM cable
- Connectors: USB A + VGA, USB B + VGA
- Color: Black
Available stock: 19
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Performance | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Cable length | 1.8 m |
| Video port type | VGA |
| Console port | USB |
| Connector 1 | USB A + VGA |
| Connector 2 | USB B + VGA |
| Connector gender | Male/Female |
| Packaging data | |
| Weight | 400 g |
| Package width | 145 mm |
| Package depth | 290 mm |
| Package height | 26 mm |
| Package weight | 299 g |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |

