Universal USB KVM Cable 15 ft for USB and VGA Connections
Universal USB KVM Cable 15 ft for USB and VGA Connections
Enhance your multi-device setup with the StarTech.com 15 ft Universal USB KVM Cable, designed to connect USB and VGA interfaces seamlessly.
This reliable cable is ideal for switching between multiple computers using a single monitor and keyboard. Simplify your workspace and maximize efficiency with this easy-to-use solution.
- Length: 15 ft (4.57 m)
- Connector Type: USB and VGA
- Color: Black
- Compatible with multiple devices
Available stock: 6
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Performance | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Cable length | 4.57 m |
| Keyboard port type | USB |
| Mouse port type | USB |
| Video port type | VGA |
| Connector 1 | VGA + USB A |
| Connector 2 | VGA + USB B |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male/Female |
| Packaging data | |
| Weight | 612 g |
| Package width | 255 mm |
| Package depth | 330 mm |
| Package height | 61 mm |
| Package weight | 629 g |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |

