10ft Universal USB KVM Cable USB A VGA Black 3m StarTech.com
10ft Universal USB KVM Cable USB A VGA Black 3m StarTech.com
Effortlessly connect multiple devices with the StarTech.com 10 ft 2-in-1 Universal USB KVM Cable. This essential cable simplifies your workspace, allowing you to switch between computers seamlessly.
Ideal for users needing quick access to multiple systems without the hassle of switching cables. The cable ensures a reliable connection and supports USB and VGA interfaces, making it perfect for a variety of setups.
- Length: 10 ft (3 m)
- Type: 2-in-1 KVM Cable
- Connectors: USB A and VGA
- Color: Black
Available stock: 17
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Performance | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Cable length | 3 m |
| Keyboard port type | USB |
| Mouse port type | USB |
| Video port type | VGA |
| Connector 1 | USB A + VGA |
| Connector 2 | USB B + VGA |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male/Female |
| Compatible products | Aten - CS102U, CS104U Belkin - F1DN102U, F1DN104U, F1DN108U Tripplite - B006-004-R Cables to go - 35555, 35566, 35554, 52064 IOGear - GCS102U, GCS104U |
| Certificates | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Packaging data | |
| Weight | 440 g |
| Package width | 140 mm |
| Package depth | 400 mm |
| Package height | 26 mm |
| Package weight | 449 g |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |

