Cable Management Sleeve 2.5m Spiral 25mm Diameter Polyethylene Black
Cable Management Sleeve 2.5m Spiral 25mm Diameter Polyethylene Black
Keep your workspace tidy with the durable StarTech.com Cable Management Sleeve. This cable organizer allows you to manage cables effectively, eliminating clutter and creating a clean, professional environment.
Ideal for home offices or professional settings, this spiral cable sleeve is designed to accommodate multiple cables while protecting them from wear and tear. Its flexible polyethylene construction ensures that you can easily route cables as needed.
- Length: 2.5 meters (8.2 feet)
- Diameter: 25 mm (1 inch)
- Material: Polyethylene (PE)
- Color: Black
Available stock: 8
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Type | Cable sleeve |
| Product colour | Black |
| Material | Polyethylene (PE) |
| Certification | CE, REACH |
| Weight & dimensions | |
| Width | 25 mm |
| Height | 25 mm |
| Weight | 200 g |
| Length | 2.5 m |
| Packaging data | |
| Package width | 330 mm |
| Package depth | 252 mm |
| Package height | 6 mm |
| Package weight | 225 g |
| Packaging content | |
| Quick start guide | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Technical details | |
| Compliance certificates | RoHS |

