StarTech.com Cable Organizer - Open Slot Raceway, 3"W x 3-7/8"H, 6.5ft Length, PVC, Grey
StarTech.com Cable Organizer - Open Slot Raceway, 3"W x 3-7/8"H, 6.5ft Length, PVC, Grey
Keep your workspace organized and clutter-free with the StarTech.com Open Slot Cable Management Raceway. This efficient cable organizer helps you manage up to 240 cables, creating a clean and professional environment.
Constructed from durable PVC, this cable tray is designed for both functionality and ease of use. Its sleek grey design fits seamlessly into any setting.
- Dimensions: 3\"(75mm)W x 3-7/8\"(10cm)H
- Length: 6.5ft(2m)
- Slot Size: 1/4\"(8mm)
- Material: Polyvinyl chloride (PVC)
- Capacity: Max 240 cables
- Certification: UL Listed
Available stock: 14
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Type | Cable tray |
| Product colour | Grey |
| Material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 2000 mm |
| Depth | 75 mm |
| Height | 100 mm |
| Weight | 1.7 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 2000 mm |
| Package depth | 75 mm |
| Package height | 100 mm |
| Package weight | 1.7 kg |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Master (outer) case width | 2028 mm |
| Master (outer) case length | 345 mm |
| Master (outer) case height | 227 mm |
| Products per master (outer) case | 7 pc(s) |
| Technical details | |
| Compliance certificates | CE, RoHS |

