StarTech.com CBMWD5050 6.5ft PVC Cable Organizer - Grey - Efficient Cable Management
StarTech.com CBMWD5050 6.5ft PVC Cable Organizer - Grey - Efficient Cable Management
Organize your cables efficiently with the StarTech.com CBMWD5050 Cable Organizer. This cable management raceway provides a clean and professional look for your workspace or home, hiding and protecting up to 80 cables.
Designed for ease of use, the raceway features a durable PVC construction and a cover that can be easily removed for quick cable access. Ideal for both residential and commercial applications.
- Length: 6.5ft (2m)
- Width: 2\" (50mm)
- Height: 2\" (50mm)
- Slot Size: 1/4\" (8mm)
- Material: Polyvinyl chloride (PVC)
- Color: Grey
- Capacity: Max 80 cables
- Certification: UL Listed
Available stock: 7
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Type | Cable tray |
| Product colour | Grey |
| Material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 50 mm |
| Depth | 50 mm |
| Height | 2000 mm |
| Weight | 994 g |
| Packaging data | |
| Package width | 2000 mm |
| Package depth | 50 mm |
| Package height | 50 mm |
| Package weight | 994 g |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Master (outer) case width | 2028 mm |
| Master (outer) case length | 259 mm |
| Master (outer) case height | 210 mm |
| Products per master (outer) case | 12 pc(s) |
| Technical details | |
| Compliance certificates | CE, RoHS |

