M6 x 12mm Mounting Screws 100 Pack Stainless Steel Rack Accessory
M6 x 12mm Mounting Screws 100 Pack Stainless Steel Rack Accessory
Discover the perfect solution for your rack mounting needs with our M6 x 12mm Mounting Screws. Ideal for securely fastening your server or networking equipment, these stainless steel screws ensure durability and reliability.
Whether you are setting up a home server, data center, or just need to organize your technology, these mounting screws will provide the stability you need. Each pack contains 100 pieces, making it an excellent choice for both small and large projects.
- Type: M6 x 12mm Mounting Screws
- Material: Stainless Steel
- Pack Size: 100 pc(s)
- Weight: 568 g
Available stock: 5
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Type | Screw |
| Product colour | Stainless steel |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 568 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 100 pc(s) |
| Package width | 120 mm |
| Package depth | 216 mm |
| Package height | 10 mm |
| Package weight | 587.4 g |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |

