Cable Organizer Tags 100 Pack White Hook-to-Hook Fasteners
Cable Organizer Tags 100 Pack White Hook-to-Hook Fasteners
Keep your cables organized and easily identifiable with the StarTech.com 3.5-inch cable labels. Perfect for home, office, or any workspace where clutter can lead to confusion, these labels help you effortlessly manage and track your cords.
Ideal for both personal and professional use, these white cable tags are designed with hook-to-hook fasteners for a secure fit. The writable surface enables you to customize each label for clear identification, making it easier to keep your environment neat and organized.
- 100 pack of 3.5-inch cable labels
- White color for a clean look
- Hook-to-hook fastener design
- Writable surface for easy cord identification
- Universal tags suitable for all cable types
Available stock: 5
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Purpose | Universal |
| Type | Cable markers |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Width | 19 mm |
| Depth | 90 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 220 mm |
| Package depth | 128 mm |
| Package height | 28 mm |
| Package weight | 92 g |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 100 pc(s) |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 390 mm |
| Master (outer) case length | 370 mm |
| Master (outer) case height | 440 mm |
| Products per master (outer) case | 100 pc(s) |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 80 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 80 °C |

