PanzerGlass CARE by ® Flagship Case Transparent Urban Combat w. Clear Frame iPhone 16 Pro Max mobile phone case
PanzerGlass CARE by ® Flagship Case Transparent Urban Combat w. Clear Frame iPhone 16 Pro Max mobile phone case
1 people are viewing this product
Regular price
£8.31 GBP
Sale price
£8.31 GBP
Regular price
£10.14 GBP
Shipping calculated at checkout.
PanzerGlass CARE by ® Flagship Case Transparent Urban Combat w. Clear Frame iPhone 16 Pro Max, Cover, Apple, Apple - iPhone 16 Pro Max, Transparent
Available stock: 49
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Colour name | Transparent |
| Compatibility | Apple - iPhone 16 Pro Max |
| Case type | Cover |
| Product colour | Transparent |
| Brand compatibility | Apple |
| Protection features | Scratch resistant, Shock resistant |
| Anti-yellowing protection | Yes |
| Oleophobic coating | Yes |
| Easy to apply | Yes |
| Military standard | MIL-STD-810H |
| Country of origin | China |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 82.6 mm |
| Depth | 14.3 mm |
| Height | 168 mm |
| Thickness | 1.43 cm |
| Weight | 37 g |
| Packaging data | |
| Cleaning cloth | Yes |
| Dry wipe | Yes |
| Wet wipe | Yes |
| Package width | 110 mm |
| Package depth | 18 mm |
| Package height | 195 mm |
| Package weight | 71 g |
| Package type | Hanging box |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 3926909790 |

