Neomounts DS15-625WH1 tablet security enclosure
Neomounts DS15-625WH1 tablet security enclosure
1 people are viewing this product
Regular price
£48.43 GBP
Sale price
£48.43 GBP
Regular price
£63.44 GBP
Shipping calculated at checkout.
Neomounts DS15-625WH1 Tablet stand desk 7.9-11\" - lockable - universal, 27.9 cm (11\"), 20.1 cm (7.9\"), White, Steel, -110 - 20°, 360°
Available stock: 5
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Minimum screen size | 20.1 cm (7.9") |
| Maximum screen size | 27.9 cm (11") |
| Product colour | White |
| Material | Steel |
| Tilt angle range | -110 - 20° |
| Angle of rotation | 360° |
| Maximum weight capacity | 1 kg |
| Mounting type | Desk |
| Cable management | Yes |
| Tilt adjustment | Yes |
| Height adjustment | Yes |
| Rotating | Yes |
| Mounting | Stand |
| Country of origin | China |
| Weight & dimensions | |
| Width | 160 mm |
| Depth | 230 mm |
| Height | 415 mm |
| Weight | 2.27 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 175 mm |
| Package depth | 107 mm |
| Package height | 388 mm |
| Package weight | 3.2 kg |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Warranty period | 5 year(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 7326909890 |
| Products per master (outer) case | 6 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 3.2 kg |
| Master (outer) case length | 235 mm |
| Master (outer) case width | 405 mm |
| Master (outer) case height | 545 mm |
| Products per pallet (EU) | 150 pc(s) |

