Neomounts CPU-D025BLACK CPU holder
Neomounts CPU-D025BLACK CPU holder
1 people are viewing this product
Regular price
£16.78 GBP
Sale price
£16.78 GBP
Regular price
£22.99 GBP
Shipping calculated at checkout.
Neomounts CPU-D025BLACK CPU holder - max 20 kg - universal, Desk-mounted CPU holder, 20 kg, Black, Steel, Taiwan, 700 mm
Available stock: 19
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Type | Desk-mounted CPU holder |
| Maximum weight capacity | 20 kg |
| Product colour | Black |
| Material | Steel |
| Country of origin | Taiwan |
| Fixed | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 700 mm |
| Width adjustment range | 80 - 700 mm |
| Height | 600 mm |
| Height adjustment range | 30 - 600 mm |
| Weight | 1.07 kg |
| Package weight | 1.1 kg |
| Package net weight | 1.07 kg |
| Technical details | |
| Package depth | 58 mm |
| Package height | 363 mm |
| Package width | 58 mm |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 330 mm |
| Master (outer) case length | 270 mm |
| Master (outer) case height | 400 mm |
| Master (outer) case gross weight | 22 kg |
| Products per master (outer) case | 20 pc(s) |
| Master (outer) case net weight | 21.4 kg |
| Harmonized System (HS) code | 7326909890 |
| Products per pallet (EU) | 480 pc(s) |
| Net weight of outer carton | 21.4 kg |
| Gross weight of outer carton | 22 kg |
| Height (cm) outer carton | 40 cm |
| Width (cm) outer carton | 33 cm |
| Length (cm) outer carton | 27 cm |
| Master carton (pack) | 20 |
| Quantity per master (outer) case | 20 pc(s) |

