Logitech Rally Conference Camera Indoor 81mm Black Power Adapter
Logitech Rally Conference Camera Indoor 81mm Black Power Adapter
Enhance your video conferencing experience with the Logitech Rally Conference Camera. This high-quality camera is ideal for indoor use, allowing you to connect effortlessly with colleagues and clients.
Featuring a sleek design and a compact size of 81mm, the Rally camera is perfect for any conference room setup. With its impressive video capabilities, it's designed to ensure that every meeting is a success.
- Type: Conference camera
- Brand: Logitech
- Color: Black
- Size: 81 mm
- Use Case: Indoor
Available stock: 8
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Purpose | Conference camera |
| Power supply type | Indoor |
| Brand compatibility | Logitech |
| Compatibility | Rally |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Width | 81 mm |
| Depth | 60.5 mm |
| Height | 21.4 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 20.5 mm |
| Package depth | 214 mm |
| Package height | 203.2 mm |
| Package weight | 84.9 g |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |
| Master (outer) case width | 214 mm |
| Master (outer) case length | 376 mm |
| Master (outer) case height | 222 mm |
| Master (outer) case gross weight | 1.51 kg |

