Lindy 43333 USB cable
Lindy 43333 USB cable
1 people are viewing this product
Regular price
£198.50 GBP
Sale price
£198.50 GBP
Regular price
£265.99 GBP
Shipping calculated at checkout.
Lindy 10m USB 3.2 Gen 1 and DP 1.4 Type C Hybrid Cable, 10 m, USB C, USB C, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1), Black
Available stock: 3
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| USB version | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Connector 1 | USB C |
| Connector 2 | USB C |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| AWG wire size | 21 |
| Cable jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Connector shielding | Yes |
| Connector housing material | Plastic |
| Product colour | Black |
| Cable type | Round cable |
| Plug and Play | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 10 m |
| Cable diameter | 6.5 mm |
| Weight | 760 g |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
| Package width | 240 mm |
| Package depth | 240 mm |
| Package height | 65 mm |
| Package weight | 900 g |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 70 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Certificates | |
| Certification | CE, FCC, RoHS & REACH, CP65 |

