iiyama ProLite X3270QSU-B1 computer monitor
iiyama ProLite X3270QSU-B1 computer monitor
1 people are viewing this product
Regular price
£184.00 GBP
Sale price
£184.00 GBP
Regular price
£207.92 GBP
Shipping calculated at checkout.
iiyama ProLite X3270QSU-B1, 80 cm (31.5\"), 2560 x 1440 pixels, Wide Quad HD, LED, 3 ms, Black
Available stock: 61
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Display | |
|---|---|
| Display diagonal | 80 cm (31.5") |
| Display resolution | 2560 x 1440 pixels |
| HD type | Wide Quad HD |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Display technology | LED |
| Panel type | IPS |
| Touchscreen | No |
| Display brightness (typical) | 250 cd/m² |
| Response time | 3 ms |
| Response time measurement type | GTG (Gray to Gray) |
| Display surface | Matt |
| Screen shape | Flat |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Contrast ratio (typical) | 1200:1 |
| Maximum refresh rate | 100 Hz |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Pixel pitch | 0.272 x 0.272 mm |
| Horizontal scan range | 30 - 90 kHz |
| Viewable size, horizontal | 69.8 cm |
| Viewable size, vertical | 39.3 cm |
| Display diagonal (metric) | 80 cm |
| Performance | |
| NVIDIA G-SYNC | No |
| AMD FreeSync | Yes |
| VESA Adaptive Sync support | Yes |
| Flicker-free technology | Yes |
| Low Blue Light technology | Yes |
| Multimedia | |
| Number of speakers | 2 |
| RMS rated power | 4 W |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Built-in camera | No |
| Design | |
| Market positioning | Business |
| Product colour | Black |
| Ports & interfaces | |
| Built-in USB hub | Yes |
| USB hub version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Number of upstream ports | 3 |
| Number of downstream ports | 3 |
| HDMI | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.0 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| DisplayPort version | 1.4 |
| Headphone out | Yes |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| HDCP | Yes |
| Ergonomics | |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Cable management | Yes |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Tilt adjustment | Yes |
| Tilt angle range | 4 - 20° |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| On Screen Display (OSD) languages | Czech, German, English, French, Italian, Japanese, Dutch, Polish, Russian |
| Power | |
| Energy efficiency class (SDR) | E |
| Energy efficiency class (HDR) | Not available |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 26.9 kWh |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 0 kWh |
| Power consumption (typical) | 35 W |
| Power consumption (standby) | 0.4 W |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Power supply type | Internal |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Weight & dimensions | |
| Width (with stand) | 726 mm |
| Depth (with stand) | 221.5 mm |
| Height (with stand) | 503.5 mm |
| Weight (with stand) | 6.9 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 810 mm |
| Package depth | 125 mm |
| Package height | 505 mm |
| Package weight | 8.5 kg |
| Packaging content | |
| Cables included | AC, USB, HDMI |
| Quick start guide | Yes |
| Sustainability | |
| Sustainability certificates | ErP |
| Other features | |
| User controls | picture adjust (brightness, contrast, i-Style colour, ACR, Eco, OD, X-Res technology), colour settings (gamma, RGB range, colour temp.), image settings (video mode adjust, blue light reducer, sharp and soft), OSD (H. position, V. position, time, background, language), extra (reset, DDC / CI, LED, opening logo, Adpative Sync, display information), input select (source), audio settings (volume, mute) |
| Packaging content | quick start guide, safety guide |
| Weight | 6.9 kg |
| Height | 503.5 mm |
| Width | 726 mm |
| Depth | 221.5 mm |
| Control panel | Power, Menu, Up / Right / Volume, Down / Left / Eco, Input/ Exit |
| Compliance certificates | CE, EAC, PSE, REACH, RoHS, TÜV mark, UKCA, VCCI, WEEE |
| Certification | CE, TÜV-Bauart, EAC, VCCI-B, PSE, RoHS support, ErP, WEEE, REACH, UKCA |

