iiyama G-MASTER GB2771QSU-W1 computer monitor
iiyama G-MASTER GB2771QSU-W1 computer monitor
1 people are viewing this product
Regular price
£157.44 GBP
Sale price
£157.44 GBP
Regular price
£173.18 GBP
Shipping calculated at checkout.
iiyama G-MASTER GB2771QSU-W1, 68.6 cm (27\"), 2560 x 1440 pixels, Wide Quad HD, 2 ms, White
Available stock: 5
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Display | |
|---|---|
| Display diagonal | 68.6 cm (27") |
| Display resolution | 2560 x 1440 pixels |
| HD type | Wide Quad HD |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Panel type | Fast IPS |
| Display brightness (typical) | 350 cd/m² |
| Response time | 2 ms |
| Response time measurement type | GTG (Gray to Gray) |
| Response time (MPRT) | 0.5 ms |
| Contrast ratio (typical) | 1200:1 |
| Maximum refresh rate | 200 Hz |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Display number of colours | 1.07 billion colours |
| Pixel pitch | 0.233 x 0.233 mm |
| Horizontal scan range | 30 - 285 kHz |
| Viewable size, horizontal | 59.7 cm |
| Viewable size, vertical | 33.6 cm |
| Display diagonal (metric) | 68.6 cm |
| Colour depth | 10 bit |
| Performance | |
| AMD FreeSync | Yes |
| Flicker-free technology | Yes |
| Low Blue Light technology | Yes |
| Multimedia | |
| Number of speakers | 2 |
| RMS rated power | 4 W |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Design | |
| Product colour | White |
| Ports & interfaces | |
| Built-in USB hub | Yes |
| USB hub version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Number of downstream ports | 4 |
| HDMI ports quantity | 2 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Headphone out | Yes |
| HDCP | Yes |
| Ergonomics | |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Cable management | Yes |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Height adjustment | Yes |
| Adjustable height (max) | 15 cm |
| Pivot | Yes |
| Swivelling | Yes |
| Swivel angle range | -45 - 45° |
| Tilt adjustment | Yes |
| On Screen Display (OSD) languages | Czech, German, English, Spanish, French, Italian, Japanese, Dutch, Polish, Portuguese, Russian |
| Power | |
| Energy efficiency class (SDR) | E |
| Energy efficiency class (HDR) | G |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 21.2 kWh |
| Power consumption (typical) | 21 W |
| Power consumption (standby) | 0.4 W |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Power supply type | Internal |
| Weight & dimensions | |
| Width (with stand) | 612 mm |
| Depth (with stand) | 313 mm |
| Height (with stand) | 553.5 mm |
| Weight (with stand) | 5.7 kg |
| Weight (without stand) | 3.9 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 690 mm |
| Package depth | 465 mm |
| Package height | 140 mm |
| Package weight | 8.2 kg |
| USB cable length | 1.5 m |
| Packaging content | |
| Cables included | AC, USB, HDMI, DisplayPort |
| DisplayPort cable length | 1.5 m |
| HDMI cable length | 1.5 m |
| Power cable length | 1.5 m |
| Sustainability | |
| Sustainability certificates | ErP |
| Other features | |
| Packaging content | quick start guide, safety guide |
| User controls | picture adjust (contrast, brightness, OverDrive, HDR, Adaptive Sync, night mode, blue light reducer, Motion Blur Reducer, gamma), input select (input source, auto/ manual, DP, HDMI1, HDMI2), audio adjust (volume, mute), store user settings (user modes), colour settings (6-axis, colour temperature, user preset, black tuner), image adjust (i-Style Colour, X-Res Technology, sharpness, HDMI range, Direct Drive Mode, video mode adjust), language, OSD setup menu (OSD H. position, OSD V. position, OSD Time, Opening Logo, Power LED, DDC/ DI Control, USB charge), display information, reset (reset all) |
| Weight | 5.7 kg |
| Height | 553.5 mm |
| Width | 612 mm |
| Depth | 313 mm |
| Control panel | power switch, joystick, menu (center), up / signal select, down / shortcut, left / volume -, right / volume + |
| Compliance certificates | CE, EAC, PSE, REACH, RoHS, TÜV mark, UKCA, VCCI, WEEE |

