iiyama G-MASTER GB2766HSU-B1 computer monitor
iiyama G-MASTER GB2766HSU-B1 computer monitor
1 people are viewing this product
Regular price
£123.48 GBP
Sale price
£123.48 GBP
Regular price
£143.24 GBP
Shipping calculated at checkout.
iiyama G-MASTER GB2766HSU-B1, 68.6 cm (27\"), 1920 x 1080 pixels, Full HD, LED, 1 ms, Black
Available stock: 5
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Display | |
|---|---|
| Display diagonal | 68.6 cm (27") |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| HD type | Full HD |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Display technology | LED |
| Panel type | VA |
| Touchscreen | No |
| Display brightness (typical) | 250 cd/m² |
| Response time | 1 ms |
| Response time (MPRT) | 1 ms |
| Display surface | Matt |
| Screen shape | Curved |
| Screen curvature rating | 1500R |
| Contrast ratio (typical) | 3000:1 |
| Contrast ratio (dynamic) | 80000000:1 |
| Maximum refresh rate | 165 Hz |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Display number of colours | 16.7 million colours |
| Pixel pitch | 0.311 x 0.311 mm |
| Horizontal scan range | 30 - 184 kHz |
| Viewable size, horizontal | 59.8 cm |
| Viewable size, vertical | 33.6 cm |
| Digital horizontal frequency | 30 - 184 kHz |
| Display diagonal (metric) | 68.5 cm |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Performance | |
| NVIDIA G-SYNC | No |
| AMD FreeSync | Yes |
| AMD FreeSync type | FreeSync Premium |
| AMD FreeSync refresh rate range | 48 - 165 Hz |
| Flicker-free technology | Yes |
| Low Blue Light technology | Yes |
| Multimedia | |
| Number of speakers | 2 |
| RMS rated power | 4 W |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Built-in camera | No |
| Design | |
| Market positioning | Gaming |
| Product colour | Black |
| Feet colour | Black |
| Ports & interfaces | |
| Built-in USB hub | Yes |
| USB hub version | 2.0 |
| USB upstream port type | USB Type-B |
| Number of upstream ports | 1 |
| Number of downstream ports | 2 |
| USB Type-A downstream ports quantity | 2 |
| HDMI | Yes |
| HDMI ports quantity | 2 |
| HDMI version | 2.0 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| DisplayPort version | 1.4 |
| Headphone out | Yes |
| Headphone outputs | 1 |
| HDCP | Yes |
| Ergonomics | |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Cable management | Yes |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Height adjustment | Yes |
| Adjustable height (max) | 13 cm |
| Tilt adjustment | Yes |
| Tilt angle range | -5 - 18° |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| On Screen Display (OSD) languages | Czech, German, English, Spanish, French, Italian, Japanese, Dutch, Polish, Russian |
| Number of OSD languages | 10 |
| Power | |
| Energy efficiency class (SDR) | E |
| Energy efficiency class (HDR) | G |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 20 kWh |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 30 kWh |
| Power consumption (typical) | 28 W |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Power supply type | Internal |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Weight & dimensions | |
| Width (with stand) | 610.5 mm |
| Depth (with stand) | 256 mm |
| Height (with stand) | 539.5 mm |
| Weight (with stand) | 5.7 kg |
| Height (without stand) | 409.5 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 692 mm |
| Package depth | 228 mm |
| Package height | 505 mm |
| Package weight | 7.5 kg |
| Packaging content | |
| Stand included | Yes |
| Cables included | AC, USB, HDMI |
| Quick start guide | Yes |
| Sustainability | |
| Sustainability certificates | ErP |
| Other features | |
| Packaging content | quick start guide, safety guide |
| User controls | picture adjust (contrast, brightness, OD, ACR, ECO, blue light reducer, black tuner, colour saturation, MBR, gamma), input select (auto, manual), audio (volume, mute), store user settings, colour settings (colour temp., 6-Axis, user preset), image adjust (i-Style colour, X-Res Technology, sharp and soft, RGB range, video mode adjust), language, setup menu (OSD H. position, OSD V. position, OSD rotation, OSD time, opening logo, AMD FreeSync Premium, LED), display information, recall |
| Weight | 5.7 kg |
| Width | 610.5 mm |
| Depth | 256 mm |
| Control panel | Power, joystick controller: Menu, Up/ i-Style colour, Down/ Input Select, Left/ Eco Mode, Right/ Volume |
| Compliance certificates | CE, EAC, REACH, RoHS, TÜV mark, UKCA, WEEE |
| Mean time between failures (MTBF) | 50000 h |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85285210 |

