HPE 1.2TB SAS 12G Mission Critical 10K SFF BC 3-year Warranty Multi Vendor HDD internal hard drive
HPE 1.2TB SAS 12G Mission Critical 10K SFF BC 3-year Warranty Multi Vendor HDD internal hard drive
1 people are viewing this product
Regular price
£145.91 GBP
Sale price
£145.91 GBP
Regular price
£160.50 GBP
Shipping calculated at checkout.
HPE 1.2TB SAS 12G Mission Critical 10K SFF BC 3-year Warranty Multi Vendor HDD, 1.2 TB, 10000 RPM, 2.5\", SAS
Available stock: 35
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| HDD capacity | 1.2 TB |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| Interface | SAS |
| Type | HDD |
| Component for | Server |
| Hot-swap | Yes |
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| Weight & dimensions | |
| Width | 146.1 mm |
| Height | 139.7 mm |
| Depth | 222.3 mm |
| Weight | 500 g |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84717050 |
| Other features | |
| Compatible products | HPE Compute Mainstream Platforms, see QuickSpecs for more information |

