Wireless USB-C Headset HP Poly Voyager 4320 with BT700 Dongle and Charging Stand
Wireless USB-C Headset HP Poly Voyager 4320 with BT700 Dongle and Charging Stand
Experience seamless communication and rich audio quality with the HP Poly Voyager 4320 USB-C Headset. Perfect for both work calls and enjoying music, this wireless headset provides the flexibility you need.
Whether you're in a busy office or working from home, the Voyager 4320 enhances your productivity with its comfortable fit and excellent sound quality. The included BT700 dongle ensures quick connectivity to your devices, while the charging stand keeps your headset powered for all-day use.
- Frequency Response: 20 - 20000 Hz
- Weight: 158 g
- Connectivity: USB-C and Bluetooth
- Ideal for: Calls and Music
- Color: Black
Available stock: 2
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Performance | |
|---|---|
| Product type | Headset |
| Wearing style | Head-band |
| Recommended usage | Calls/Music |
| Headset type | Binaural |
| Product colour | Black |
| Colour name | Black |
| Cable length | 1.5 m |
| Country of origin | China, Mexico |
| Ports & interfaces | |
| Connectivity technology | Wireless |
| USB connector | USB Type-C |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth profiles | A2DP, AVRCP, HFP, HSP |
| Bluetooth version | 5.1 |
| Headphones | |
| Ear coupling | Supraaural |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Driver unit | 3.2 cm |
| Microphone | |
| Microphone type | Boom |
| Microphone frequency | 100 - 6800 Hz |
| MEMS (Micro-Electro-Mechanical System) microphone | Yes |
| Battery | |
| Battery operated | Yes |
| Battery type | Built-in battery |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Continuous audio playback time | 47 h |
| Talk time | 24 h |
| Battery recharge time | 1.6 h |
| Charging source | USB |
| Standby time | 50 h |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Mac operating systems supported | MacOS |
| Sustainability | |
| Sustainability certificates | TCO |
| Weight & dimensions | |
| Width | 155 mm |
| Depth | 67 mm |
| Height | 182 mm |
| Weight | 158 g |
| Packaging data | |
| Package width | 188 mm |
| Package depth | 210 mm |
| Package height | 115 mm |
| Package weight | 641.17 g |
| Packaging content | |
| Charging stand | Yes |
| Cables included | USB Type-C |
| Pouch | Yes |
| Box contents | USB Type-C charging cable; Quick start guide; Travel pouch; Charging stand; Wireless headset; BT700 Bluetooth Type-C adapter |
| Logistics data | |
| Pallet gross weight | 94.6 kg |
| Master (outer) cases per pallet | 80 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 10 pc(s) |
| Technical details | |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1016 x 1219 x 1900 mm |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://kaas.hpcloud.hp.com/pdf-public/pdf_11069394_en-US-1.pdf |
| Other features | |
| Compatibility | Compatible with PCs and smartphones via Bluetooth or USB Type-C BT700 adapter |
| Other operating systems supported | Android, iOS |
| UNSPSC-code | 43191638 |
| Bundled software | Poly Lens |
| Compatible operating systems | Windows 11; Windows 10; macOS; Android™; iOS |

