HP Poly Voyager 4320 UC Stereo USB-A Headset Bluetooth Adapter Charging Stand
HP Poly Voyager 4320 UC Stereo USB-A Headset Bluetooth Adapter Charging Stand
Discover the perfect audio solution for your professional needs with the HP Poly Voyager 4320 UC Stereo USB-A Headset. Designed for crystal-clear communication, this headset is ideal for remote work and online meetings.
Its lightweight design ensures comfort, while the included BT700 USB-A adapter provides seamless wireless connectivity. Enjoy hands-free calling and music streaming with this versatile headset set.
- Weight: 162 g
- Color: Black
- Connectivity: USB-A
- Includes: BT700 USB-A Adapter, Charging Stand
Available stock: 1
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Performance | |
|---|---|
| Product type | Headset |
| Wearing style | Head-band |
| Recommended usage | Calls/Music |
| Headset type | Binaural |
| Product colour | Black |
| Colour name | Black |
| Cable length | 1.5 m |
| Country of origin | China, Mexico |
| Ports & interfaces | |
| Connectivity technology | Wireless |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth profiles | A2DP, HFP, HSP, AVRCP |
| Bluetooth version | 5.1 |
| Headphones | |
| Ear coupling | Supraaural |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Driver unit | 3.2 cm |
| Microphone | |
| Microphone type | Boom |
| Microphone frequency | 100 - 6800 Hz |
| MEMS (Micro-Electro-Mechanical System) microphone | Yes |
| Battery | |
| Battery operated | Yes |
| Battery type | Built-in battery |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Continuous audio playback time | 47 h |
| Talk time | 24 h |
| Battery recharge time | 1.6 h |
| Charging source | USB |
| Standby time | 50 h |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Mac operating systems supported | MacOS |
| Sustainability | |
| Sustainability certificates | TCO |
| Weight & dimensions | |
| Width | 155 mm |
| Depth | 67 mm |
| Height | 182 mm |
| Weight | 162 g |
| Packaging data | |
| Package width | 188 mm |
| Package depth | 210 mm |
| Package height | 115 mm |
| Package weight | 644.17 g |
| Packaging content | |
| Charging stand | Yes |
| Receiver included | Yes |
| Cables included | USB Type-A |
| Pouch | Yes |
| Box contents | Quick start guide; Travel pouch; Charging stand; Wireless headset; USB Type-A charging cable; BT700 Bluetooth USB adapter |
| Logistics data | |
| Pallet gross weight | 94.6 kg |
| Master (outer) cases per pallet | 80 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 10 pc(s) |
| Technical details | |
| Pallet weight (imperial) | 94.6 kg (208.5 lbs) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1016 x 1219 x 1900 mm |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://kaas.hpcloud.hp.com/pdf-public/pdf_11069394_en-US-1.pdf |
| Other features | |
| Compatibility | Compatible with PCs via included BT700 USB-A Bluetooth adapter and smartphones via Bluetooth |
| Other operating systems supported | Android, iOS |
| UNSPSC-code | 43191638 |
| Bundled software | Poly Lens |
| Compatible operating systems | Windows 11; Windows 10; macOS; Android™; iOS |

