Leatherette Ear Cushions for HP Poly Blackwire 3315/3325 Headsets
Leatherette Ear Cushions for HP Poly Blackwire 3315/3325 Headsets
Enhance your comfort with these high-quality leatherette ear cushions designed specifically for HP Poly Blackwire 3315 and 3325 headsets. Ideal for extended wear, these cushions ensure you can focus on your work without discomfort.
These ear cushions provide a perfect fit and help to improve sound quality by ensuring a better seal around your ears. They're a must-have accessory for anyone wishing to upgrade their listening experience.
- Compatible with HP Poly Blackwire 3315 and 3325 headsets
- Includes 2 pieces for easy replacement
- Soft leatherette material for enhanced comfort
- Designed to improve sound quality and wearability
Available stock: 58
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Cushion/ring set |
| Brand compatibility | POLY |
| Compatibility | Blackwire 3315/3325 |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Package width | 190 mm |
| Package depth | 210 mm |
| Package height | 55 mm |
| Package weight | 300 g |
| Technical details | |
| Pallet gross weight | 357 kg |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://kaas.hpcloud.hp.com/pdf-public/pdf_11069394_en-US-1.pdf |
| Logistics data | |
| Master (outer) cases per pallet layer | 20 pc(s) |
| UNSPSC-code | 43191607 |
| Country of origin | China |

