Ink Cartridge HP Black Plain Paper Sharp Text 1 Cartridge
Ink Cartridge HP Black Plain Paper Sharp Text 1 Cartridge
Professionals and students requiring consistent document printing on plain paper will benefit from the HP Black Plain Paper Print Cartridge. This cartridge delivers crisp and clear black text, making it perfect for everyday printing tasks at home, school, or the office.
Designed specifically for reliability, this ink cartridge ensures each printout meets high standards of quality. With a single cartridge, it simplifies your printing needs while ensuring compatibility with plain paper outputs.
- Color: Black
- Compatibility: Designed for plain paper
- Quantity: 1 cartridge
Ideal for everyday printing in educational, home, and business environments requiring dependable and clear text outputs.
Available stock: 10
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Black ink type | Pigment-based ink |
| Compatibility | HP ScanJet n9120 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black ink volume | 1 ml |
| Type | Original |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | HP |
| OEM code | 51604A |
| Country of origin | United States, Malaysia |
| HP segment | Home |
| Operational conditions | |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 60 °C |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 40 °C |
| Weight & dimensions | |
| Width | 38 mm |
| Depth | 70 mm |
| Height | 114 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 70 mm |
| Package depth | 38 mm |
| Package height | 114 mm |
| Package weight | 90 g |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 088698004388 |
| Other features | |
| UNSPSC-code | 441031052 |
| Logistics data | |
| Products per master (outer) case | 200 pc(s) |
| Stacking number for pallet | 2 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |

