HP 651A Black Original LaserJet Toner Cartridge 13500 Pages
HP 651A Black Original LaserJet Toner Cartridge 13500 Pages
Experience vibrant prints with the HP 651A Black Original LaserJet Toner Cartridge. Designed for optimal performance, this toner offers an impressive yield of up to 13,500 pages, making it ideal for high-volume printing tasks.
Perfect for businesses and home offices that require reliable, high-quality printing, the HP 651A ensures crisp text and sharp graphics on every page. Say goodbye to frequent cartridge changes and enjoy seamless printing.
- Color: Black
- Page Yield: Up to 13,500 pages
- Compatibility: HP LaserJet printers
- Type: Original Toner Cartridge
Available stock: 34
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | HP 651 toner cartridges work with: HP LaserJet Enterprise M775 HP LaserJet M775 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Black toner page yield | 13500 pages |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | HP |
| OEM code | CE340A |
| Quantity per box | 1 pc(s) |
| Total amount of recycled materials used for making | 17% |
| Country of origin | Japan |
| HP segment | Enterprise |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 27 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 70% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Weight & dimensions | |
| Width | 492 mm |
| Depth | 188 mm |
| Height | 225 mm |
| Weight | 1.8 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 492 mm |
| Package depth | 188 mm |
| Package height | 225 mm |
| Package weight | 2.72 kg |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 886111121328 |
| Other features | |
| Print technology | Laser printing |
| UNSPSC-code | 44103103 |
| Technical details | |
| Box contents | Toner cartridge; Recycling guide |
| Logistics data | |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1200 x 800 x 1049 mm |
| Pallet size (EU) | 1200 x 800 x 1049 mm |
| Maximum number of stacking cartons | 20 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer (EU) | 9 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet gross weight | 118.4 kg |
| Pallet weight (EU) | 118.4 kg |
| Layers per pallet | 4 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Products per pallet | 36 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 36 pc(s) |

