Epson Claria Home Cyan Ink Cartridge Standard Yield 180 Pages 3.2ml
Epson Claria Home Cyan Ink Cartridge Standard Yield 180 Pages 3.2ml
Enhance your printing experience with the Epson Claria Home Cyan Ink Cartridge, designed for high-quality results and reliable performance in your home printer.
This cyan ink cartridge delivers vibrant prints and is ideal for everyday printing tasks, ensuring your photos and documents are sharp and clear.
- Type: Claria Home Ink
- Color: Cyan
- Yield: Standard Yield (Approx. 180 pages)
- Volume: 3.2 ml
- Single pack: 1 piece
Available stock: 7
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Print technology | Inkjet printing |
| Compatibility | - Expression Home XP-455 - Expression Home XP-452 - Expression Home XP-445 - Expression Home XP-442 - Expression Home XP-435 - Expression Home XP-432 - Expression Home XP-355 - Expression Home XP-352 - Expression Home XP-345 - Expression Home XP-342 - Expression Home XP-335 - Expression Home XP-332 - Expression Home XP-257 - Expression Home XP-255 - Expression Home XP-247 - Expression Home XP-245 - Expression Home XP-235 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour ink cartridges quantity | 1 |
| Colour ink volume | 3.2 ml |
| Colour ink page yield | 180 pages |
| Type | Original |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Printing colours | Cyan |
| Brand compatibility | Epson |
| OEM code | C13T29824012 |
| Country of origin | United Kingdom |
| Packaging data | |
| Package width | 102 mm |
| Package depth | 26 mm |
| Package height | 145 mm |
| Package weight | 39 g |
| Package type | Blister |
| Other features | |
| Certification | CE |
| Logistics data | |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 39 cm |
| Products per pallet | 3400 pc(s) |
| Pallet gross weight | 0 g |
| Master (outer) case width | 102 mm |
| Master (outer) case length | 260 mm |
| Master (outer) case height | 146 mm |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 0 g |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946626666 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Products per pallet (UK) | 3400 pc(s) |
| Products per pallet layer | 340 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 340 pc(s) |
| Minimum order quantity | 10 pc(s) |

