Epson SJIC30P(K) Ink Cartridge for ColorWorks C7500G Black Pigment-based
Epson SJIC30P(K) Ink Cartridge for ColorWorks C7500G Black Pigment-based
Get vibrant and long-lasting prints with the Epson SJIC30P(K) ink cartridge, designed specifically for your ColorWorks C7500G printer. This high-quality black pigment-based ink ensures sharp text and images, perfect for all your printing needs.
Ideal for businesses requiring reliable and consistent printing, this cartridge is easy to install and delivers superior results. Whether you're printing labels, tags, or other materials, the Epson SJIC30P(K) will enhance your print quality with every use.
- Brand: Epson
- Model: SJIC30P(K)
- Color: Black
- Ink Type: Pigment-based
- Compatibility: ColorWorks C7500G
- Quantity: 1 pc
Available stock: 398
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
No information available.
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Black ink type | Pigment-based ink |
| Compatibility | ColorWorks C7500G |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Type | Original |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | Epson |
| Country of origin | China |
| Packaging data | |
| Package width | 100 mm |
| Package depth | 310 mm |
| Package height | 30 mm |
| Package weight | 520 g |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |

