Epson ERC-32 Black Ribbon Cartridge for TM-U675 TM-H6000 Series
Epson ERC-32 Black Ribbon Cartridge for TM-U675 TM-H6000 Series
Upgrade your printing experience with the Epson ERC-32 Black Ribbon Cartridge, designed specifically for TM-U675 and TM-H6000 series printers. This durable ribbon ensures sharp, high-quality prints for all your important transactions.
Ideal for retail and hospitality environments, the Epson ERC-32 guarantees reliability and efficiency. Say goodbye to faded prints and ensure your receipts and tickets are clear and legible, enhancing your customer service.
- Compatible with: TM-U675, TM-H6000II, M-U420/820/825
- Color: Black
- Weight: 100 g
- Manufactured in China
Available stock: 1534
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Performance | |
|---|---|
| Colour | No |
| Printing colours | Black |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Brand compatibility | Epson |
| Compatibility | TM-U675, TM-H6000II |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 100 g |
| Packaging data | |
| Package width | 3 mm |
| Package depth | 86 mm |
| Package height | 177 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Dimensions (WxDxH) | 155 x 85 x 37 mm |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 1200 pc(s) |
| Products per pallet layer | 240 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Minimum order quantity | 80 pc(s) |

