DICOTA Eco Top Traveller SCALE
DICOTA Eco Top Traveller SCALE
1 people are viewing this product
Regular price
£42.40 GBP
Sale price
£42.40 GBP
Regular price
£56.82 GBP
Shipping calculated at checkout.
DICOTA Eco Top Traveller SCALE, Toploader bag, 39.6 cm (15.6\"), Shoulder strap, 930 g
Available stock: 10
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Surface coloration | Monochromatic |
| Maximum screen size | 39.6 cm (15.6") |
| Case type | Toploader bag |
| Material | Polyethylene terephthalate (PET) |
| Product main colour | Black |
| Tablet compartment | Yes |
| Brand compatibility | Any brand |
| Front pocket | Yes |
| Exterior pockets | Back pocket, Front pocket |
| Lockable | Yes |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Shoulder strap | Yes |
| Removable shoulder strap | Yes |
| Made with recycled materials | Yes |
| Recycled materials used for making | Polyethylene terephthalate (PET) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 415 mm |
| Depth | 110 mm |
| Height | 305 mm |
| Weight | 930 g |
| Notebook compartment dimensions (W x D x H) | 385 x 35 x 265 mm |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |

